تبلیغات
پایگاه علمی عمران و معماری - دانلود آموزش وارد کردن میلگرد ایرانی در برنامه ی ایتبز (Etabs)
 
نوشته شده توسط : مهندس میرزاگل

دانلود آموزش وارد کردن میلگرد ایرانی در برنامه ی ایتبز (Etabs)


نقل قول :

در برنامه ی ایتبس تعدای از آرماتور های موجود در ایران وجود نداره مثل آرماتور فی 22 و یا فی 18 و باید این آرماتور رو به صورت دستی به برنامه ی ایتبس معرفی کنیم. برای معرفی کردن آرماتور، ما به سطح مقطع میلگرد و قطر میلگرد نیاز داریم در اینجا فرض کنید ما می خواهیم میلگرد 18 رو به برنامه ی ایتبس معرفی کنیم و می دونیم قطر میلگرد 18 برابر هست با 0.018 متر و مساحت 0.000254 متر مربع که می تونید از اشتایل این مقدار رو بدیت بیارید. برای معرفی از منوی options گزینه ی preferences و بعد از اون Reinforcement Bar Sizes رو انتخاب کنید. بعد از کلیک کردن روی گزینه ی مورد نظر پنجره ای به شکل زیر باز می شه

که باید پارامتر های مورد نپر رو وارد کنید و در آخر گزینه ی Add رو بزنید. به طور مثال برای معرفی کردن میلگرد 18 به شکل زیر موارد رو پر می کنیم.

در ادامه مطلب

دانلود آموزش وارد کردن میلگرد ایرانی در برنامه ی ایتبز (Etabs)

نقل قول :

در برنامه ی ایتبس تعدای از آرماتور های موجود در ایران وجود نداره مثل آرماتور فی 22 و یا فی 18 و باید این آرماتور رو به صورت دستی به برنامه ی ایتبس معرفی کنیم. برای معرفی کردن آرماتور، ما به سطح مقطع میلگرد و قطر میلگرد نیاز داریم در اینجا فرض کنید ما می خواهیم میلگرد 18 رو به برنامه ی ایتبس معرفی کنیم و می دونیم قطر میلگرد 18 برابر هست با 0.018 متر و مساحت 0.000254 متر مربع که می تونید از اشتایل این مقدار رو بدیت بیارید. برای معرفی از منوی options گزینه ی preferences و بعد از اون Reinforcement Bar Sizes رو انتخاب کنید.


بعد از کلیک کردن روی گزینه ی مورد نظر پنجره ای به شکل زیر باز می شه


که باید پارامتر های مورد نپر رو وارد کنید و در آخر گزینه ی Add رو بزنید. به طور مثال برای معرفی کردن میلگرد 18 به شکل زیر موارد رو پر می کنیم.


برای دانلود اینجا کلیک کنید...

http://mycivil1.persiangig.com/etabs/learning/999---vared kardan milgherd be etabs  www.mycivil.ir.rar
:: مرتبط با: آموزش نرم افزارها ,
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 | نظرات ()
 
   
با آرزوی موفقیت برای تمام مهندسین ایران زمین.با ارائه نظرات مفید خود ما را در راستای به اشتراک گذاری مطالب یاری کنید.منتظر انتقادات و پیشنهادات سازنده شما هستیم با تشکر((مدیریت وب سایت سیویل-سایت))